R/C Tech Forums - View Single Post - SSGP Championship Round 3 & Drift Competition - KRCC
Old 06-02-2010, 05:59 AM
XMIE
Tech Adept
iTrader: (1)

XMIE's Avatar

Trader Rating: 1 (100%+)

masuk je la bro..
takkan sikit bump pun tak bule
kalau tak nak bump main keta longkang je mie..
hahaha

mie..ko join tak ssgp hobbyhaven 4th round?

Cehh..apa kau ingat aku ni manja sangat ke sampai sikit bump pun tak boleh.....hahahaha......aku masih belum pasti nak join sebab chasis aku dah fully set untuk drift.....nak tukar setting banyak makan masa lak.....nanti bila aku dah dapat cari penyelesaian aku confirmkan penyertaan.......Sebelum tu rasional aku komen hal sebenarnya bukan apa.....aku utarakan perkara ni sebab 2 perkara:

1. Aku masuk race kerana nak berlumba bukan nak main bumper car....Kalau tiap kali lap kau kena bump teruk...apa tak sakit hati ker.....maybe bila aku komen perkara ni aku nampak macam tak tahan dgn suasana dan cabaran perlumbaan tapi setiap peserta yang berlumba tu pun sepatutnya ada sportmanship jugak.....nampak kereta dah brek contohnya kalau kita taknak brek pun elak laa.....apa kalau tak brek sampai bump kereta org berkali kali tu nampak ada skill ke.....Pada aku pelumba yang benar2 ada skill ialah pelumba yang takde langgar apa2 pun......clean run....."If you can't obtain the art of racing, might as well go home"......haa camne pendapat korang bila dengar aku punya ulasan ni pulak.......

2. Aku nak biar semua pelumba ada tanggungjawab atau kalau boleh rasa segan kalau langgar kereta org lain......Kita kena ingat masuk dalam trek tu kita masing2 mengejar masa utk dapatkan bilangan lap yang maksimum dan laptime yg rendah.......So kalau kita kerap hayun punggung kereta org lain hingga spin atau terbabas camane pulak dgn usaha dia nak dapatkan laptime yg rendah...terpaksa mula balik pada lap yg seterusnya...itupun kalau kena langgar jugak...pada pendapat korang apa cerita ......ikhlas cakap laa...friendly speaking better aku komen di sini daripada aku pecah mental kat trek.....hahahahaha.....jangan ada yg terasa pulak dgn post aku ni....bukan apa kawan.....aku nak jugak tengok acars SSGP ni benda yang menarik...kalau tgk video youtube race ssgp kat jepun......masing2 berlumba sikit punya rapat jarak kereta dia...tapi takde atau jarang berlaku kemalangan yang memalukan......seronok layan.....ok gitu?

Last edited by XMIE; 06-02-2010 at 08:22 AM.
XMIE is offline