Go Back  R/C Tech Forums > International Forums > Malaysian R/C Racers
siapa kenal rc seller sumia fitri >

siapa kenal rc seller sumia fitri

Community
Wiki Posts
Search

siapa kenal rc seller sumia fitri

Thread Tools

Search this Thread

Old 09-16-2010, 11:55 PM
Tech Fanatic
iTrader: (4)

speedlane's Avatar

Trader Rating: 4 (100%+)
Exclamation NOTED

NOTED...

jgn kata dlm website...kat track pun / dimana shj kena bhati2...ngan penjual mahupun pembeli... bila dah mengidam tapi x dpt miliki bole jd dia mencuri cth mcm kes kat ttwangsa,1 beg bsr dia (apa brg dlmnye,RAHSIA..sori) slamber buat x tau ambik harta org lain tanpa kebenaran walupun atas silap pemilik (patutnye bertanyekan dan tlg jaga hak milik org lain walupun x diminta, ats kebajikkan hati)...kdg2 org yg menasihati yg dajalnye (siapa2 shj)...so mengenali sapa dia regular / x lebi senang apa yg dikatakan ole bro2 sblmnye...sbb org ramai dah kenal dia...setuju C.O.D that is the best...segelintirnye pembeli pun ada masalah dr segi pemahaman 2nd hand (consider new,nk warranty),dah nmpk bukti bole guna,tapi bwk balik x leh guna,pastu kata org menipu (pun pernah blaku pd sy gak,brg dah sampai masenye nk rosak,rosak la dia)...kalu bahan pejal yg lain yg bole guna tanpa ada had,jgn la ambil kesempatan plak...kalu masuk dlm jenayah komersil (jgn minta) bole diibaratkan kes malampau...sbb melibatkan REZEKI (jgn dibawa main2)...cth dlm web,sapa2 bole ltk lebi dr 1 nickname(penyamaran negatif/positif/ke2-2nye skali)... yg buat website dah nasihat jgn terpedaya 100% dan mrk x btanggungjwb ats apa yg blaku... kite kdg2 dah biasa salah menyalahkan satu sama lain...yer la,manusia penuh ngan kelemahan (kite perbetukannye ngan cara yg terbaik)...NI SMUA KES NEKAD (apa nk jadi jadi la katenye),lebi kurang mcm kes dato' dan 3 yg lain kena bunuh... TAPI KALU DPT TANGKAP...dia pun dah tahu akibatnye,masa tu la dia sedar diri...kdg2 ada yg mental,dah x reti "mkn saman",tetap akan ulanginye...ada gak pembeli yg melafazkan HALAL ats pembeliannye,menarik balik niatnye(ape cer? tau / x lafaz tersebut?)...buat main2 plak... ada gak org jenis buat kecoh,memporak perandakan keadaan (walupun pkr tu x pernah blaku)... so there is PRO & CONTRA...apa yg bro sblm ni nasihat,simpan segala butiran yg ada,akaun bank dan i/c yg paling kuat(walupun tutup akaun,sejarah butiran masih ada),no worries...cuma ambil masa tuk cari dia...hp? PDRM (nmpk mcm x tau nk buat keje) padahal ada sistem yg cukup canggih tuk trace kedudukkannye,no worries (slalunye kes berat / terpaksa)... BUAT LA BERBICARA ngan si penjual tu dgn penuh beradab,nanti jd kes lain plak...sbb mmg dia berniat x baik (kalu betuL),apa2 pun bole terjadi...nk tunggu PDRM sampai? dah kena perhambat ngan dia dulu la plak...jgn la kite plak yg reka cer tuk blasah dia plak...perbuatan LURUS dibalas dgn LURUS...menyimpang,x hari ni,esok lusa / dah mati mmg dia x dpt lari,no worries...dia hntr peluru kite hntr peluru PDRM,kite mati dia pun mati(TALI GANTUNG) gak,no worries...PDRM r very detail in their investigation (detail apa? hanye mrk shj yg simpan dan tahu,RAHSIA BESAR KERAJAAN)...skrg dlm facebook/twitter/apa shj berkenaan laman web PDRM sentiasa memerhati...no worries...tengah chat mcm ni pun dia sdg memrehati...no worries...apa? dia yg jaga poket PDRM?...x semua mcm tu,no worries...PERANCANGAN PENJENAYAH MEMANG MENJADI,TAPI TUK SEMENTARA WAKTU SHJ,no worries...

PEACE! NO WAR!!!
speedlane is offline  
Old 09-16-2010, 11:55 PM
Tech Initiate

[QUOTE=Toh WL;7937064]by the way not everyone use facebook. then how u gonna trace?[/QUOTE

that's y u kena minta nama n ic, no hp dah ada.... klau nak best lagi suh dia mms ic dia, klau dia genuine, dia akan bagi tanpa soal, klau dia nak tipu, mcm-mcm alasan dia bagi.... so finally, better jumpa face to face or u hantar wakil jumpa seller tu... tu je la caranya..
rizvemma is offline  
Old 09-17-2010, 08:43 AM
Tech Regular
iTrader: (1)

mrafrit's Avatar

Trader Rating: 1 (100%+)
Default barang

salam bro rc semua...... saya nk cerita skit pengalaman saya kena kencing ngan pembeli...slalu dengar pembeli yg kena kencing......saya jumpa mamat ni masa bashing kt tempat saya dia baru nk belajar main so barang rc nye pon ala kadar je la semua made in china kesian plak tengok.....selepas beberapa kali jumpa ngan mamat ni saya pon offer kat dia barang yg canggih sikit utk replace kan brg china dia tu.....dia ade la beli beberapa item ngan membuat bayaran tunai......setelah berkawan utk beberap bulan saya dapati dia adalah seorang yg boleh dipercayai sekali lagi saya mengoffer dia barang2 rc dia setuju nk beli tp tk cukup duit atas dasar percaya saya bagi barang dulu dia janji bayar cukup bulan....bila sampai masa yg dijanjikan dia pon menghilang kan diri...sampai hari ni dah masuk 6 bulan langsung tk dpt dikesan call tk angkat sms tk balas tanye kawan2 pon tkde sape yg pernah jumpa dia......atau pon mungkin dia dh mati kena bakar dlm ladang sawit..nasihat saya kepada kawan2 semua jgn lah menipu.....klu tkde duit jgn main rc main la benda lain yg tkyah pakai duit serperti galah panjang,teng-teng,congkak,batu seremban dll lagi yg seumpama..he he he...
mrafrit is offline  
Old 09-18-2010, 09:04 PM
Tech Apprentice

rcboy76's Avatar

The best C.O.D jer...tak kira dlm mudah atau rc tech...mmg ramai yg teringin nak main rc..tapi tak mampu..kalau tak mampu..kena lah usaha...mula dari bawah..tak payah nak tipu2 orang...kalau tak mampu..buat cara tak mampu..susah sangat,g beli sabun,pergi main lancap je dlm bilik air.....

aku pun dah banyak kena kencing...ingat geng2 rc ni boleh dianggap mcm brother...sebab sama2 hobi..tapi....

last sekali kau kena tipu dgn sorang maccha ni....dari johor..
ni no dia...
0177886760
Kalau sapa2 dpt cuba nak deal dgn maccha ni....baik tak payah...
dgn mamat ni mmg last lah aku deal...pas ni baik aku simpan duit ikat perut beli yg baru....
rcboy76 is offline  
Old 09-21-2010, 02:11 AM
Tech Initiate

got to b carefull .........
D 4 Drft is offline  
Old 09-21-2010, 04:42 AM
Tech Apprentice
iTrader: (2)

Trader Rating: 2 (100%+)
Default ..BRO.APER CITER NNI..KAU KNA KENCING..

SALAM..aper cite zul..saper kna kencing ni..lu ke kwn lu..kau tak ctiter pun kt abng..
TOMCAT6072 is offline  
Old 09-22-2010, 08:40 AM
Tech Apprentice

member bdk ganu..sama2 main 1/10 gp dulu...skrg dia men bateri...ni ngadu kat saya..kena kencing kat mudah..remote ko propo..
pentelco is offline  
Old 09-22-2010, 10:26 AM
Tech Champion
iTrader: (7)

Danny Teh's Avatar

Trader Rating: 7 (100%+)

alamak...........apa telah terjadi ni !

Tdk blh maki laman lain leh !

Nanti gua masaalh lagi !

DT
Danny Teh is offline  
Old 09-23-2010, 12:03 AM
Tech Initiate

scammer_fox's Avatar

Mudah shall really take concern about of this .
Shall make at least Rating system, seller protection, verify ic or something.

Honestly Mudah are the most dangerous online trading system in Malaysia. Lot of victim but , the admin Don't care
scammer_fox is offline  
Old 09-24-2010, 05:01 AM
Tech Initiate

PotongQ's Avatar

abis tu macamana cara u buat pembayaran.. melalui bank in ke apa.. kalau bank in kan kita boleh tau nama penuh melalui no. akaun dia.. lepas tu search la kat facebook ke apa ke.. mana tau kot-kot jumpa.. lepas tu kalau jumpa ko maki je kaw-kaw
PotongQ is offline  
Old 09-24-2010, 06:12 AM
Tech Elite
iTrader: (6)

Azizi's Avatar

Trader Rating: 6 (100%+)

Originally Posted by Danny Teh
alamak...........apa telah terjadi ni !

Tidak boleh maki laman lain boleh !

Nanti gua masalah lagi !

DT
seharusnya forumer memahami apa yang moderator maksudkan nie..........rctech dan mudah.com adalah kemudahan dan laman yang berbeza.......jangan bawa masalah lain di sini.......semua harus faham...mereka juga ada administrator......nanti kita punya administrator tak tidur malam pulak.....

Azizi.
Azizi is offline  
Old 09-24-2010, 09:47 PM
Tech Elite
iTrader: (6)

Toh WL's Avatar

Trader Rating: 6 (100%+)

Originally Posted by Azizi
seharusnya forumer memahami apa yang moderator maksudkan nie..........rctech dan mudah.com adalah kemudahan dan laman yang berbeza.......jangan bawa masalah lain di sini.......semua harus faham...mereka juga ada administrator......nanti kita punya administrator tak tidur malam pulak.....

Azizi.
it depends also on people, some like the world to read their arguments. despite deletions & warnings. they still at it...

the mod has to work harder than this...
Toh WL is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Posting Rules