Go Back  R/C Tech Forums > International Forums > Malaysian R/C Racers
SSGP Championship Round 3 & Drift Competition - KRCC >

SSGP Championship Round 3 & Drift Competition - KRCC

SSGP Championship Round 3 & Drift Competition - KRCC

Old 05-31-2010, 11:08 AM
Tech Adept
iTrader: (1)

Trader Rating: 1 (100%+)
Default Announcement / Pengumuman

To all drifters,
Good news! We have decided that, now you just need to top-up RM5 to join the SSGP race. So what are you waiting for?

Kepada semua drifters,
Berita baik! Kami telah membuat keputusan iaitu, sekarang kamu hanya perlu top-up RM5 untuk menyertai SSGP. Apa yang ditunggu lagi?
jarrydtan is offline  
Old 05-31-2010, 10:37 PM
Tech Adept

XMIE's Avatar

At the same time, i'm a 1 man race director with 4 eyes only.
Hahahahaha...tak boleh upgrade jadi 20? Anyway thanks for your guidelines........

Bukannya apa cuma tak best laa kalau ada racer yg berniat tak elok.....dan bukan aku jer yg rasa macam ni.....ada ramai racer yg dah rasa perkara ni.....

Tentang yuran tu...adakah bermakna kalau join dua2 acara maka jumlah semua hanya RM45....? Betul ke?

XMIE is offline  
Old 05-31-2010, 11:31 PM
Tech Fanatic
iTrader: (21)

Mr LowDown's Avatar

Trader Rating: 21 (100%+)

Originally Posted by XMIE
Hahahahaha...tak boleh upgrade jadi 20? Anyway thanks for your guidelines........

Bukannya apa cuma tak best laa kalau ada racer yg berniat tak elok.....dan bukan aku jer yg rasa macam ni.....ada ramai racer yg dah rasa perkara ni.....

Tentang yuran tu...adakah bermakna kalau join dua2 acara maka jumlah semua hanya RM45....? Betul ke?

masuk je la bro..
takkan sikit bump pun tak bule
kalau tak nak bump main keta longkang je mie..
hahaha

mie..ko join tak ssgp hobbyhaven 4th round?
Mr LowDown is offline  
Old 06-01-2010, 04:07 AM
Tech Adept

@XMIE
Yupe, masuk dua-dua cuma RM45 sahaja. RM5 untuk confirmation so that kita boleh arrange race ni.

I'll take note on the intentional bump. Tapi, kalau racing incident...Hmmm... Bump bump bump.

I got this from the Tamiya Malaysia thread:-
Originally Posted by old-man
...The bit that really got me interested is to racing style in the 1:1 BTCC/WTCC/DTM races that was totally brutal in the mid 90's. One of the prominent BTCC driver quoted "If you cannot live with full contact racing, might as well go home". Thats what made it exciting.

http://www.youtube.com/watch?v=wMAJEEKtAKk

http://www.youtube.com/watch?v=oe1Hcqt7698

The excitement and guts beats F1 hands down!!!...
Ganas woo...
jarrydtan is offline  
Old 06-02-2010, 05:59 AM
Tech Adept

XMIE's Avatar

masuk je la bro..
takkan sikit bump pun tak bule
kalau tak nak bump main keta longkang je mie..
hahaha

mie..ko join tak ssgp hobbyhaven 4th round?

Cehh..apa kau ingat aku ni manja sangat ke sampai sikit bump pun tak boleh.....hahahaha......aku masih belum pasti nak join sebab chasis aku dah fully set untuk drift.....nak tukar setting banyak makan masa lak.....nanti bila aku dah dapat cari penyelesaian aku confirmkan penyertaan.......Sebelum tu rasional aku komen hal sebenarnya bukan apa.....aku utarakan perkara ni sebab 2 perkara:

1. Aku masuk race kerana nak berlumba bukan nak main bumper car....Kalau tiap kali lap kau kena bump teruk...apa tak sakit hati ker.....maybe bila aku komen perkara ni aku nampak macam tak tahan dgn suasana dan cabaran perlumbaan tapi setiap peserta yang berlumba tu pun sepatutnya ada sportmanship jugak.....nampak kereta dah brek contohnya kalau kita taknak brek pun elak laa.....apa kalau tak brek sampai bump kereta org berkali kali tu nampak ada skill ke.....Pada aku pelumba yang benar2 ada skill ialah pelumba yang takde langgar apa2 pun......clean run....."If you can't obtain the art of racing, might as well go home"......haa camne pendapat korang bila dengar aku punya ulasan ni pulak.......

2. Aku nak biar semua pelumba ada tanggungjawab atau kalau boleh rasa segan kalau langgar kereta org lain......Kita kena ingat masuk dalam trek tu kita masing2 mengejar masa utk dapatkan bilangan lap yang maksimum dan laptime yg rendah.......So kalau kita kerap hayun punggung kereta org lain hingga spin atau terbabas camane pulak dgn usaha dia nak dapatkan laptime yg rendah...terpaksa mula balik pada lap yg seterusnya...itupun kalau kena langgar jugak...pada pendapat korang apa cerita ......ikhlas cakap laa...friendly speaking better aku komen di sini daripada aku pecah mental kat trek.....hahahahaha.....jangan ada yg terasa pulak dgn post aku ni....bukan apa kawan.....aku nak jugak tengok acars SSGP ni benda yang menarik...kalau tgk video youtube race ssgp kat jepun......masing2 berlumba sikit punya rapat jarak kereta dia...tapi takde atau jarang berlaku kemalangan yang memalukan......seronok layan.....ok gitu?

Last edited by XMIE; 06-02-2010 at 08:22 AM.
XMIE is offline  
Old 06-02-2010, 10:58 AM
Tech Master
iTrader: (2)

wanda's Avatar

Trader Rating: 2 (75%+)

Cehh..apa kau ingat aku ni manja sangat ke sampai sikit bump pun tak boleh.....hahahaha......aku masih belum pasti nak join sebab chasis aku dah fully set untuk drift.....nak tukar setting banyak makan masa lak.....nanti bila aku dah dapat cari penyelesaian aku confirmkan penyertaan.......Sebelum tu rasional aku komen hal sebenarnya bukan apa.....aku utarakan perkara ni sebab 2 perkara:

1. Aku masuk race kerana nak berlumba bukan nak main bumper car....Kalau tiap kali lap kau kena bump teruk...apa tak sakit hati ker.....maybe bila aku komen perkara ni aku nampak macam tak tahan dgn suasana dan cabaran perlumbaan tapi setiap peserta yang berlumba tu pun sepatutnya ada sportmanship jugak.....nampak kereta dah brek contohnya kalau kita taknak brek pun elak laa.....apa kalau tak brek sampai bump kereta org berkali kali tu nampak ada skill ke.....Pada aku pelumba yang benar2 ada skill ialah pelumba yang takde langgar apa2 pun......clean run....."If you can't obtain the art of racing, might as well go home"......haa camne pendapat korang bila dengar aku punya ulasan ni pulak.......

2. Aku nak biar semua pelumba ada tanggungjawab atau kalau boleh rasa segan kalau langgar kereta org lain......Kita kena ingat masuk dalam trek tu kita masing2 mengejar masa utk dapatkan bilangan lap yang maksimum dan laptime yg rendah.......So kalau kita kerap hayun punggung kereta org lain hingga spin atau terbabas camane pulak dgn usaha dia nak dapatkan laptime yg rendah...terpaksa mula balik pada lap yg seterusnya...itupun kalau kena langgar jugak...pada pendapat korang apa cerita ......ikhlas cakap laa...friendly speaking better aku komen di sini daripada aku pecah mental kat trek.....hahahahaha.....jangan ada yg terasa pulak dgn post aku ni....bukan apa kawan.....aku nak jugak tengok acars SSGP ni benda yang menarik...kalau tgk video youtube race ssgp kat jepun......masing2 berlumba sikit punya rapat jarak kereta dia...tapi takde atau jarang berlaku kemalangan yang memalukan......seronok layan.....ok gitu?

betul gak ape ko ckp tu,walaupun aku back up organizer,jarang race.mmg aku ada nampak masalah tu...tak masuk lg bab transponder x detect.hope race kali ni cun insyaallah.
wanda is offline  
Old 06-02-2010, 05:47 PM
Tech Adept

XMIE's Avatar

That's why mengapa aku komen walaupun ada mungkin anggap benda ni remeh temeh.....nak jadikan acara ni menarik bukan atas faktor organizer jer.......showmanship para pelumba pun ada saham jugak wooo...hahahahahaha

XMIE is offline  
Old 06-02-2010, 06:46 PM
Tech Elite
iTrader: (9)

Mie3R's Avatar

Trader Rating: 9 (100%+)

apabila cikgu berkata-kata..
Mie3R is offline  
Old 06-02-2010, 08:03 PM
Tech Adept

XMIE's Avatar

apabila cikgu berkata-kata..
Alamak......Otai touring Mie3r sudah masuk tgk ini topik......aku jadi malu arrr........pakai topeng dulu....cover muka sikit......hehehehe

XMIE is offline  
Old 06-03-2010, 02:55 AM
Tech Master
iTrader: (2)

wanda's Avatar

Trader Rating: 2 (75%+)

Alamak......Otai touring Mie3r sudah masuk tgk ini topik......aku jadi malu arrr........pakai topeng dulu....cover muka sikit......hehehehe

kuang....kuang...kuanggggggggggg
wanda is offline  
Old 06-03-2010, 09:02 AM
Tech Adept

@XMIE
A good, clean race is the game here. And it's definitely good to highlight this before the race, not after when 'nasi sudah jadi bubur'. We'll take a serious note on this and make sure that all drivers will adhere to this:
Bumper-to-bumper and side-to-side racing is allowed, provided that none of the cars cause a spin-out or a crash. Doing so will result in a penalty.
Warning will be given to those whom are going to potentially cause a spin-out / crash.
jarrydtan is offline  
Old 06-03-2010, 11:27 AM
Tech Addict

Originally Posted by jarrydtan
@XMIE
A good, clean race is the game here. And it's definitely good to highlight this before the race, not after when 'nasi sudah jadi bubur'. We'll take a serious note on this and make sure that all drivers will adhere to this:

Warning will be given to those whom are going to potentially cause a spin-out / crash.
susah nk overtake mcm ni... kalau ade 1 car room then kite masuk, it is very potential keta yg kita overtake to spin kalau driver xleh control... smpai bile pun susah nk potong... juz my scent...
zamrioo2 is offline  
Old 06-03-2010, 06:10 PM
Tech Adept

XMIE's Avatar

Bab susah nak potong aku taknak komen....tapi aku percaya dalam race akan ada peluang yg baik dan cerah untuk kita buat clean overtake.....payah nak jumpa driver yg 100% boleh jaga line dgn kemas time selekoh....Ada masa dia akan buat silap jugak.......Ada yg understeer dan ada yg oversteer.....so pandai2 laa kita cari peluang.....Tak dapat potong pada selekoh yg pertama, ada selokoh seterusnya kita boleh try lagi......Lagipun organizer dah tentu akan buat perhatian teliti tentang siapa yg patut di beri penalty.....Bukan saja2 beri penalty atau kalau kereta belakang langgar kereta depan terus beri penalty kat kereta belakang...tidak mungkin macam tu......organizer pun ada pengalaman berlumba gak.....lebih2 lagi dia ada 4 mata.....hahahahaha...(sorry jarryd, joking only )......Aku percaya kpd organizer dan biarlah diaorg yg fikirkan pasal ni.....kita peserta buat apa yg kita rasakan perlu dan jangan pentingkan diri sendiri saja.......Strategi perlumbaan masing2 ada kan? Just my pendapat laa.....

P/S:
A good, clean race is the game here
Jarryd....Aku suka dgn ayat ni.....Ada semangat kesukanan pada ayat ni.....hehehehehe

XMIE is offline  
Old 06-03-2010, 07:21 PM
Tech Fanatic
iTrader: (9)

kakaroctt's Avatar

Trader Rating: 9 (100%+)

Originally Posted by jarrydtan
@XMIE

kalo penalty will be given,rase mcm nk join laa..especially pada back marker yg tak bagi race leader potong..lak tu gi langgar sampai tercabut bateri..langsung DNF..tak ke hanginn..

Originally Posted by zamrioo2
susah nk overtake mcm ni... kalau ade 1 car room then kite masuk, it is very potential keta yg kita overtake to spin kalau driver xleh control... smpai bile pun susah nk potong... juz my scent...
over take ikut racing line laa..kalo kete dpn terkelua dr racing line,potong laa..ke guane pet..
kakaroctt is offline  
Old 06-03-2010, 09:23 PM
Tech Addict

Originally Posted by kakaroctt
over take ikut racing line laa..kalo kete dpn terkelua dr racing line,potong laa..ke guane pet..
ko xpe yoe... pelumba muda pelapis berbakat... every track ade 2 racing line, fast in slow out, slow in fast out... kite ni main ikot dan je...
zamrioo2 is offline  

Thread Tools
Search this Thread

Contact Us - Archive - Advertising - Cookie Policy - Privacy Statement - Terms of Service -

Copyright © 2024 MH Sub I, LLC dba Internet Brands. All rights reserved. Use of this site indicates your consent to the Terms of Use.